Gąski • noclegi • atrakcje • informacje
Poznaj popularne

Sarbinowo położone jest na wschód od Gąsek około 4 km. Wzdłuż plaży w Sarbinowie ciągnie się deptak. Powstał on na betonowej opasce chroniącej brzeg, powstałej na początku XX stulecia. Kiedyś wioska leżała około 1,5 km od brzegu morskiego, lecz może sukcesywnie pochłaniało ląd. Na szczęście ta betonowa konstrukcja ochroniła osadę, którą dziś od brzegu dzieli dużo mniejsza odległość.

Ciekawostką Sarbinowa i jednym z nielicznych zabytków jest neogotycki kościół z połowy XIX wieku. W kościele znajdują się równie stara chrzcielnica i organy. Dzięki nim sarbinowska świątynia jest miejscem wielu koncertów. Na msze wiernych zwołują trzy dzwony odlane w latach 30-tych ubiegłego wieku zawieszone w wieży kościoła. Dodatkowo 15 sierpnia odbywa się tu tradycyjny odpust przyciągający wielu wczasowiczów.

Dzieciaki chętnie odwiedzają mini zoo, znajdujące się w okolicy skrzyżowania Sarbinowo – Będzino. Na rozległym ogrodzonym terenie łatwo można podziwiać bażanty, pawie, kury, kozy miniaturki czy świnki wietnamskie.