Gąski • noclegi • atrakcje • informacje
Poznaj popularne

Około 9 kilometrów na zachód od Gąsek położone jest Ustronie Morskie – to również nadmorska miejscowość wypoczynkowa. Największą jej atrakcją jest oczywiście plaża. W Ustroniu z plaży w morze wybiega długie na 100 metrów drewniane molo. Na odcinku plaży działa baza rybacka. Turyści mogą oglądać kolorowe kutry rybackie i zajadać się świeżą rybą w okolicznych wędzarniach i smażalniach. Na plażę prowadzą 3 wejścia, a z głównej ul. Wojska Polskiego do plaży jest zaledwie 300 m.

Poprzez Ustronie Morskie wiodą trasy zarówno rowerowe jak i piesze. Jeden ze szlaków (błękitny – 31 km) kieruje do bardzo starych dębów – powyżej 800-letniego Bolesława i ponad 650- letniego Warcisława. Bolesław na wysokości 1,3 metra ma obwód nieomalże 7 m, zaś średnica korony to aż osiemnaście metrów. Oba dęby znajdują się w lesie kołobrzeskim, odległość pomiędzy nimi to około 2 km.

Przebieg szlaku: Ustronie Morskie PKS – Sianożęty – Bagicz – Las Kołobrzeski – Malechowo – Kukinia – Rusowo i powrót do Ustronia Morskiego